הייניקן –

כשעולמות נפגשים

בקטגורית המשקאות נהוג לחלק את השוק לשניים: השוק החם – מינימרקטים, סופרים, מכולות; והשוק הקר – ברים מסעדות ומקומות בילוי. הייניקן נהנתה מהצלחה נאה בשוק הקר, אבל דשדשה מאחור בשוק החם. הפתרון שהצגנו היה מהפכני: הצבנו עמדות בר שבהן נמזגה בירת הייניקן צוננת מהחבית – בלב הסופרמרקט. המהלך הזה יצר עבור הקונה המזדמן חוויית קניה יחודית ומפתיעה.
אתגר נוסף שעמד בפני היה קהל היעד: הצרכנים העיקריים של בירה הם גברים, אולם רוב הרכישות בסופרמרקט מתבצעות על-ידי נשים. בעזרת בנייה חכמה ומדויקת של עמדות המכירה בחנויות הצלחנו לקרב את המותג אל קהל היעד הנשי, ולייבא את ההצלחה מהשוק הקר אל השוק החם.
הנתונים מדברים בעד עצמם: כבר בסופו של שבוע הפעילות הראשון, בסניף טיב טעם, נרשמה עלייה של 70% במכירות בירות הייניקן במארזים השונים.

 

פריגת –

שינוי תפיסה צרכנית

כמנהלת תחום המיצים הסחוטים בפריגת קוקה-קולה, האתגר שעמד בפניי היה גדול: בעוד שבארצות הברית מיץ סחוט נתפס כמשקה אנרגיה של בוקר, תחליף ראוי לקפה, בארץ המיצים עדיין נתפסו כפינוק מזדמן. המטרה שלי הייתה לשנות את תודעת הצרכן הישראלי.

לצורך כך עבדתי עם המעצב ברוך נאה על עיצוב חדש למוצר: בקבוק שבחלקו העליון נראה כמו מסחטה, ומזכיר לצרכן באופן מיידי כמה מערכי המוצר הבסיסיים: טבעי, טרי ובריא.

המסרים האלו של חיוניות ובריאות עברו כחוט השני בין כל הפעילויות השיווקיות: כך למשל בבתי מלון הוכנסו לחדרים בבוקר בקבוקים של פריגת תפוזים סחוט, עם ברכת בוקר טוב.

פריגת גם יצרה נוכחות בחדרי כושר ונטלה חסות על פעילויות ספורטיביות כדי לחשוף עוד אנשים אל מסר הבריאות.

גם בנקודות המכירה מקרר המיצים כוסה בוילון שקוף מעוטר בעלים ירוקים, אשר נתן תחושה לקונה של "קטיפת" המוצר ישר מהטבע.

בזכות המהלכים האלו ואחרים, בתקופתי צמח נתח השוק של המותג בכשלושים אחוז.

 

סווטצ' –

SWATCH – פוזיציה חדשה

כשמותג השעונים השוויצרי הוותיק נקלע לקשיים נבנתה עבורו אסטרטגיה חדשה: השעון מוצב כאביזר אופנה עונתי. בכל שנה עוצבו 4 קולקציות לפי עונות השנה, כשמאחורי כל קולקציה עמד סיפור – ממש כפי שנהוג בתחום הלבוש.

כדי ליישם את המהלך בישראל ולהפוך את swatch למותג נחשק פתחנו SIS – חנויות קונספט מיוחדות בתוך חנויות, כשגולת הכותרת הייתה חנויות מותג, שבהן השעון נראה במלוא עוצמתו ואווירת המותג הקיפה את המבקר בחנות מכל כיוון. קהל היעד היה צעיר ועדכני: תיכוניסטים, סטודנטים, אושיות אופנה ומובילי דעה. כדי להגיע אל הקהלים האלו יצרנו מהלך משולב של יח"צ באמצעי התקשורת המסורתיים, לצד פעילויות שטח. שיא המהלך היה השקת שעון הצלילה SCUBA 200. על אף שמדובר במוצר פונקציונלי, התמקדנו דווקא בנראות ובעיצוב והגענו לנתוני מכירות שעלו על כל הציפיות.

תוצאות המהלך הוצגו בשוויץ בפני נשיא swatch העולמית ומשווקים של המותג מכל העולם, שנתבקשו ללמוד את ההצלחה הישראלית שהובלתי ולשחזר אותה בארצותיהם.

המשביע –

הרחבת מותג

about4.png

חברת המשביע עוסקת בייצור ואספקת מזון כשר למהדרין לחברות התעופה, לבתי חולים , צה"ל....